OPRAVA HYDROIZOLACE STŘECHY SE SOLÁRNÍMI PANELY

Popis problému

Bytový dům, na kterém se nacházela původní plechová střecha, na které byla postaveny konstrukce se solárními panely a rozvody. Plechová střecha byla následně opravena na různých místech asfaltovým nátěrem, stříbrným reflexním nátěrem a bitumenovými pásy. Plechová střecha a místa, které vyly opraveny, přestali plnit svoji hydroizolační funkci. Značné průsaky vody do bytů přes praskliny a nefunkční  hydroizolaci ohrožovali využití objektu. Časté dílčí opravy byly neekonomické.

Zadání klienta: renovace hydroizolace střechy bytového domu, snížení teploty, zejména v podstřešních bytech. Renovaci provést bez nutnosti nákladné demontáže  a montáže solárních panelů.

Řešení

Střecha byla očištěna, okraje komínů, komínků a vpusti (střešní odtoky), byly utěsněny tekutou páskou se skelnými vlákny Gaco Liquid Roof Tape. Následně byl aplikován na svislé a vodorovné plochy včetně atiky, penetrační nátěr Gaco Epoxy Primer a dvě vrstvy hydroizolačního nátěru GacoProEco v bílé barvě.             Díky komplexnímu systému GacoRoof, kterým se snadno řeší utěsnění detailů, klient navíc ušetřil značnou finanční částku za demontáž a montáž solárních panelů.