OCHRANA PROTI BAKTÉRIÍM A PLÍSNI V PEKÁRNĚ

Popis problému

V pekárně, je vysoká teplota, dochází ke kondenzaci vodních par a na zdech se tvořila plíseň, která je nežádoucí hlediska dodržování hygieny. Opakované odstranění plísně a časté nátěry byly pouze krátkodobým řešením a omezovaly provoz. Navíc, pokud se aplikují nové vrstvy nátěru, bez odstranění původní omítky, vznikne časem tlustá vrstva nátěrů, která začne ve vlhkém prostředí opadávat. Zbylá plíseň pod nátěrem zůstává a i případné pokusy aplikací prostředků s obsahem chloru nejsou dlouhodobým řešením.
Zadání klienta: aplikace nátěru proti plísni s dlouhodobým účinkem, který splní maximální nároky na hygienu, bude omyvatelný a umožní snadnou údržbu v prostoru výroby.

Řešení

Byl odstraněn nesourodý podklad – olupující se omítka, starý nátěr, plíseň byla oškrábána až za zdravý podklad. Dle požadavku klienta byl na strop a svislé zdi včetně keramického obkladu aplikován adhezní můstek/podkladní nátěr BOND-PRIME. Po jeho zaschnutí byl aplikován ve dvou vrstvách antibakteriální, antimikrobionální a protiplísňový nátěr BIODEX HB.
Nátěr byl aplikován v době mimo provozu, nedošlo k omezení výroby. Díky aktivní funkci nátěru, který sám hubí plísně a bakterie, získal klient dlouhodobé řešení, které splňuje nejvyšší nároky na hygienu na cca 10 let.