OCHRANA PROTI PLÍSNI V PIVOVARU

Popis problému

V pivovaru, prostorách kde se nacházejí otevřené spilky, je nízká teplota +5ºC a vysoká vlhkost. Na zdech se tvořila plíseň, která je nežádoucí z hlediska dodržování hygieny. Opakované odstranění plísně a časté nátěry byly pouze krátkodobým řešením. Navíc, pokud se aplikují nové vrstvy nátěru, bez odstranění původní omítky, vznikne časem tlustá vrstva nátěrů, která začne ve vlhkém prostředí opadávat. Zbylá plíseň pod nátěrem zůstala a i případné pokusy aplikací prostředků s obsahem chloru nebyly dlouhodobým řešením.
Zadání klienta: aplikace nátěru proti plísni s dlouhodobým účinkem, který splní maximální nároky na hygienu, bude omyvatelný a umožní snadnou údržbu ve spilce.

Řešení

Spilky, ve kterých se prováděla sanace, byly uzavřeny a odděleny od ostatních spilek. Byl odstraněn nesourodý podklad – olupující se omítka, starý nátěr, plíseň byla oškrábána až za zdravý podklad. Dle požadavku klienta byl na strop a svislé zdi až po keramický obklad aplikován adhezní můstek/podkladní nátěr BOND-PRIME. Po jeho zaschnutí byl aplikován ve dvou vrstvách antibakteriální, antimikrobionální a protiplísňový nátěr BIODEX HB.
Pivovar omezil provoz ve spilkách na minimální dobu. Díky aktivní funkci nátěru, který sám hubí plísně a bakterie, získal klient dlouhodobé řešení na cca 10 let bez nutnosti omezení provozu.

Projektový list ke stažení

Projektový list